Coaching

Coaching, to wsparcie w dążeniu do celu, odkrywaniu nowych możliwości, osiąganiu zamierzonych rezultatów. To praca coacha z klientem (na sesjach coachingowych), który ma określone cele i chce je osiągnąć, ale z różnych powodów sam nie potrafi do nich dotrzeć lub nie jest zadowolony z osiąganych rezultatów.

Ja jestem głęboko przekonana, że każdy człowiek ma w sobie wystarczające zasoby do rozwiązywania swoich problemów i podejmowania wyzwań. Rola coacha sprowadza się do wsparcia podczas zmiany, towarzyszenia w poszukiwaniu rozwiązań, szczególnie poprzez zadawanie właściwych pytań. Klient kreuje rozwiązanie wykorzystując swoje kompetencje, zasoby, siłę w nim tkwiącą, którą coach może pomóc odnaleźć i wzmocnić.

Wierzę, że w każdym z nas tkwi ogromny potencjał do podejmowania nowych wyzwań, do kreowania wciąż na nowo swojego wspaniałego życia. Czasem tylko czujemy pustkę lub wręcz przeciwnie – wszystkiego mamy za dużo i gubimy się w natłoku spraw nie dając żadnej priorytetu, trapią nas mniejsze lub poważne kłopoty, wikłamy się w nierozwiązane sprawy, podejmujemy nowe projekty życiowe i zawodowe, mamy dylematy, oczekujemy porady….. , czasem po prostu nie jesteśmy pewni swoich decyzji, czasem dokonaliśmy już tylu analiz sytuacji, że nie zauważamy prostego rozwiązania. Ale mamy też swoje nawyki, stosujemy standardowe, sprawdzone rozwiązania, które w sytuacji zmiany mogą się nie sprawdzić, mogą blokować znalezienie najbardziej trafionej ścieżki. Coach współpracuje z klientem w celu „odblokowania” jego zasobów, które mogą wspomóc nowe rozwiązania i nowe pomysły.

Pracuję z osobami planującymi zmiany w swoim życiu zawodowym i prywatnym, które są zagrożone wypaleniem zawodowym, pomagam przywrócić work – life balance, zarówno pracując z osobami indywidualnymi jak i zespołami osób.

Coaching: kariery, menadżerski, biznesowy,  life.

W pracy coacha opieram się na kodeksie etycznym ICF (International Coach Federation jest największą organizacja na świecie zrzeszającą coachów) http://icf.org.pl/o-icf/2960-2/